PolishEnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseRussianTurkish
   
Text Size

Święto Patrona i sportowe emocje

(3 głosów, średnia ocena: 2.33 na 5)

Naukobus_003

     98 lat temu urodził się Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II, patron naszej szkoły. Dlatego 18 maja w dniu Jego urodzin, uczniowie klas I-VII wspólnie z nauczycielami i dyrekcją szkoły mieli okazję po raz 12 obchodzić Dzień Patrona Szkoły, połączony z Dniem Dziecka i Dniem Sportu.

Naukobus_004 Naukobus_007Naukobus_011Naukobus_015

     Okoły godziny 8.30 wszystkich zebranych powitał dyrektor szkoły. Gościem szczególnym był ks. kanonik Adam Zalesiak proboszcz parafii św. Królowej Jadwigi. W tym roku oprócz upamiętnienia osoby Ojca Świętego i Jego pontyfikatu, poprzez zabawy, krzyżówki i quizy, dzieci i młodzież brała udział w konkurencjach sportowych i rekreacyjnych na boiskach szkolnych i w sali gimnastycznej.

Naukobus_027Naukobus_030Naukobus_038Naukobus_043Naukobus_067Naukobus_068

     Po ich zakończeniu cała społeczność szkolna wraz z pocztem sztandarowym, udała się na mszę świętą.

Lolek6Lolek8Lolek5Lolek9Lolek4Lolek7Lolek10Lolek11

     Następnie delegacje klas, przeszły złożyć kwiaty pod pomnik Jana Pawła II. Jako podsumowanie i upamiętnienie tego dnia, każda klasa otrzymała Certyfikat udziału w obchodach Dnia Patrona. Jak na urodziny przystało, nie mogło zabraknąć  słodyczy, które były miłym i smacznym  uwieńczeniem całości.  Tego dnia wręczone zostały także nagrody, uczniom klas III i IV, którzy zajęli I, II l lub III miejsce w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II.

     Uczniowie klas I-III w budynku szkoły przy ul. Batorego przygotowali piękne kartki okolicznościowe-laurki, które ozdobiły kącik upamiętniający Jana Pawła II. Był to dzień pełen atrakcji dla uczniów, ponieważ odbywały się między innymi rozgrywki sportowe pełne emocji i sportowej rywalizacji, a także konkurs na najciekawsze przebranie ,,Lolka,, czyli małego Karolaa.

Lolek1Lolek3

     Uczniowie klas I-III z wielką dokładnością przenieśli nas do dawnych czasów, bardzo trudno było wyłonić zwycięzcę, wszystkie dzieci otrzymały nagrody. Jednym z bardzo ciekawych zadań, którego podjęły się uczennice klasy pierwszej było narysowanie papieża kredą, efekt był niewiarygodny.

Lolek12

     Dla starszych uczniów nauczyciele wychowania fizycznego jak każdego roku zorganizowali Święto Sportu Szkolnego. Po zapoznaniu uczniów z osiągnięciami naszych sportowców w roku szkolnym 2017/2018 dyrektor szkoły Dariusz Andrzejewski  zaprosił wszystkich do rywalizacji sportowo-rekreacyjnej. W programie imprezy znalazły się następujące konkurencje: rzut lotką do tarczy, rzut beretem, rzuty do kosza, sadzenie ziemniaków, skoki przez skakankę, tor zwinnościowy dla poszczególnych klas oraz mecz  w piłkę nożną klasy sportowej z uczniami drugich  klas gimnazjum. Impreza przebiegała w miłej atmosferze.

Naukobus_017Lolek14

     Uatrakcyjniały ją piosenki śpiewane przez uczennice i uczniów klas trzecich gimnazjum.

Lolek13

     Końcowym akcentem tego święta było wręczenie przez dyrektora szkoły  pysznego  tortu klasie IIc, która zdobyła najwięcej punktów w rywalizacji sportowo-rekreacyjnej oraz klasie IIIp, która wygrała mecz piłki nożnej. Wszyscy uczniowie otrzymali słodycze.

     Dziękujemy uczestnikom obchodów oraz wszystkim tym, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie tego święta, a także radzie rodziców za ufundowane słodkie niespodzianki.

 

Copyright © 2004 - 2012 Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni.

Z życia szkoły

 • 11 listopada 11 listopada
  Przedstawiamy w ilustrowanej wersji zapis przygotowanej Akademii z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
  09 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Wydarzenia sportowe

 • Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze
  Siatkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,OLIMP” Września działającego przy naszej szkole zakończyły pierwszą rundę eliminacyjną Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek. Po rozegraniu trzech turniejów nasze siatkarki zajęły trzecie miejsce i w następnej rundzie rozgrywek będą walczyć o miejsca 17-32. W ostatnim turnieju rozegranym w minioną sobotę wygrały...
  17 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Polska

godło

Informacje Covid-19

covid

Teams

teams

Uonet+ dziennik

baner_vulcan_1

Office 365

office-365-banner

Bezpieczny wypoczynek

bezpieczny

Uczymy programować!

Uczymy_programowa

Ubezpieczenie uczniów

znak_WIENER_Black

Lepsza Edukacja

rol2

Cybernauci

cybernauci

SKS

sks

Technologie z klasą

Technologie_z_klasa_120_x_240_IV-VI

Projekt z klasą

pion_JPG

Pilotaż programowania

l2_logo

Szkoła Promująca Zdrowie

LOGO

logo_wszpz

My Polacy

nbp

Mega Misja

megamisja

Code for green

CFR

Mistrzowie Kodowania

mistrzowie_kodowania

Scratch

Scratch2

Baltie

b3

CodeWeek

codeweekeu

Cyfrowa szkoła

logoCyfrowaSzkola

Gimnazjum nr 2

logo-szkolne-po-liftingu

Odzyskiwanie hasła - UONET+

baner_vulcan_2

Pierwsze logowanie

baner_vulcan_2

Deklaracja dostępności

BIP

logo_bip

Reklama