PolishEnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseRussianTurkish
   
Text Size

Kolorowy Uniwersytet

(4 głosów, średnia ocena: 4.00 na 5)

DSC_2946

·  16 października uczniowie klasy 5a i 4a z naszej szkoły uczestniczyli w inauguracji roku akademickiego Kolorowego Uniwersytetu.

Grodziec_023

   Młodych studentów powitał rektor Kolorowego Uniwersytetu profesor Zbigniew Pilarczyk.

DSC_2935

   Studenci wysłuchali niezwykle interesującego wykładu na temat sztuki walki Kendo, który wygłosił student Kolorowego Uniwersytetu, uczeń klasy czwartej - Karol. Na wszystkich zebranych w auli ogromne wrażenie zrobił pokaz walki wojowników Kendo.

DSC_2941

   Inaugurację uświetnił występ chóru ze Szkoły Chóralnej im. Jerzego Kurczewskiego w Poznaniu. Na zakończenie głos zabrała pani profesor Hanna Maria Kocka-Krenz i wygłosiła wykład na temat życia dawnych mieszkańców Wielkopolski.

DSC_2915

   Każdy student otrzymał kolorową koszulkę z logo Kolorowego Uniwersytetu oraz indeks. Z naszej szkoły w projekcie bierze udział 10 uczniów z klasy 5a i 26 uczniów z klasy 4a pod opieką pań: Anny Andrzejewskiej i Henryki Wolsztyniak.

DSC_2925

   Rok akademicki 2012/13 obejmuje sześć wykładów z matematyki, informatyki, historii, prawa, psychologii oraz filozofii. Zaproszenie do udziału w tegorocznej edycji Kolorowego Uniwersytetu przyjęło sześć wydziałów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na których dwa razy w miesiącu odbywać się będą wykłady skierowane do młodych słuchaczy. Tegoroczna edycja Kolorowego Uniwersytetu jest kontynuacją zeszłorocznego projektu edukacyjnego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W tym roku projekt skierowany jest do dzieci w wieku 8-12 lat. Atrakcyjna formuła wykładów, odwołująca się do dziecięcej wrażliwości, ciekawości oraz niezwykłej wyobraźni, pozwala młodym studentom „Kolorowego Uniwersytetu” ze śmiałością wkroczyć w świat nauki i połknąć bakcyla wiedzy.

fizyka_034

    16 listopada mgr Bartosz Naskręcki (Wydział Matematyki i Informatyki) przeprowadził wykład -  Jak zawiązać krawat? Odbyły się warsztaty manualne i zabawy.

    Szczegółowy harmonogram roku akademickiego Kolorowego Uniwersytetu i istotne informacje dostępne są pod adresem: www.kolorowyuniwersytet.amu.edu.pl

 

Copyright © 2004 - 2012 Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni.

Z życia szkoły

 • 11 listopada 11 listopada
  Przedstawiamy w ilustrowanej wersji zapis przygotowanej Akademii z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
  09 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Wydarzenia sportowe

 • Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze
  Siatkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,OLIMP” Września działającego przy naszej szkole zakończyły pierwszą rundę eliminacyjną Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek. Po rozegraniu trzech turniejów nasze siatkarki zajęły trzecie miejsce i w następnej rundzie rozgrywek będą walczyć o miejsca 17-32. W ostatnim turnieju rozegranym w minioną sobotę wygrały...
  17 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Polska

godło

Informacje Covid-19

covid

Teams

teams

Uonet+ dziennik

baner_vulcan_1

Office 365

office-365-banner

Bezpieczny wypoczynek

bezpieczny

Uczymy programować!

Uczymy_programowa

Ubezpieczenie uczniów

znak_WIENER_Black

Lepsza Edukacja

rol2

Cybernauci

cybernauci

SKS

sks

Technologie z klasą

Technologie_z_klasa_120_x_240_IV-VI

Projekt z klasą

pion_JPG

Pilotaż programowania

l2_logo

Szkoła Promująca Zdrowie

LOGO

logo_wszpz

My Polacy

nbp

Mega Misja

megamisja

Code for green

CFR

Mistrzowie Kodowania

mistrzowie_kodowania

Scratch

Scratch2

Baltie

b3

CodeWeek

codeweekeu

Cyfrowa szkoła

logoCyfrowaSzkola

Gimnazjum nr 2

logo-szkolne-po-liftingu

Odzyskiwanie hasła - UONET+

baner_vulcan_2

Pierwsze logowanie

baner_vulcan_2

Deklaracja dostępności

BIP

logo_bip

Reklama