PolishEnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseRussianTurkish
   
Text Size

Na Jasnej Górze, w hołdzie papieżowi

(0 głosów, średnia ocena: 0 na 5)

jasna_010

    11 października delegacja z naszej szkoły po raz kolejny wzięła udział w XIII Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze.

JG-1  JG-2  JG-3

   Było nas wszystkich ok. 16 tysięcy z 447 szkół. Przed mszą św. ks. Paweł Mąkosy podzielił się wiadomościami z misji w Togo, gdzie budujemy (Rodzina szkół im. Jana Pawła II) szkołę im. Jana Pawła II.

   O godz. 11.00 rozpoczęła się msza św. pod przewodnictwem ks. abpa Wacława Depo oraz krajowego duszpasterza Rodziny Szkół im. Jana Pawła II bp. Henryka Tomasika. Homilie wygłosił ksiądz arcybiskup. Bezpośrednio po mszy odczytany został list do Ojca Świętego Benedykta XVI.

   O godz. 14.00 w auli Ojca Kordeckiego odbyło się spotkanie dyrektorów i przedstawicieli szkół, które poprowadziła Małgorzata Gumińska. Dzieci w tym czasie zobaczyły skarby Jasnej Góry: Muzeum Maryjne, Skarbiec, Salę Rycerska, Bastion Rocha, Drogę Krzyżową na wałach i przede wszystkim kaplicę z obrazem „Czarnej Madonny” oraz bazylikę z przepięknymi malowidłami.

barka_004

   16 października uczciliśmy kolejną rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

barka_025

    Uczniowie klas 4a i 4c przypomnieli nam klimat pielgrzymek Jana Pawła II do ojczyzny, wyrazili wdzięczność za Jego nauczanie, Jego twórczość, świadectwo wiary, przykład życia prawdziwie chrześcijańskiego.

barka_012

    Składając kwiaty oddaliśmy hołd naszemu błogosławionemu papieżowi, a zarazem patronowi naszej szkoły.

 

Copyright © 2004 - 2012 Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni.

Z życia szkoły

 • 11 listopada 11 listopada
  Przedstawiamy w ilustrowanej wersji zapis przygotowanej Akademii z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
  09 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Wydarzenia sportowe

 • Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze
  Siatkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,OLIMP” Września działającego przy naszej szkole zakończyły pierwszą rundę eliminacyjną Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek. Po rozegraniu trzech turniejów nasze siatkarki zajęły trzecie miejsce i w następnej rundzie rozgrywek będą walczyć o miejsca 17-32. W ostatnim turnieju rozegranym w minioną sobotę wygrały...
  17 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Polska

godło

Informacje Covid-19

covid

Teams

teams

Uonet+ dziennik

baner_vulcan_1

Office 365

office-365-banner

Bezpieczny wypoczynek

bezpieczny

Uczymy programować!

Uczymy_programowa

Ubezpieczenie uczniów

znak_WIENER_Black

Lepsza Edukacja

rol2

Cybernauci

cybernauci

SKS

sks

Technologie z klasą

Technologie_z_klasa_120_x_240_IV-VI

Projekt z klasą

pion_JPG

Pilotaż programowania

l2_logo

Szkoła Promująca Zdrowie

LOGO

logo_wszpz

My Polacy

nbp

Mega Misja

megamisja

Code for green

CFR

Mistrzowie Kodowania

mistrzowie_kodowania

Scratch

Scratch2

Baltie

b3

CodeWeek

codeweekeu

Cyfrowa szkoła

logoCyfrowaSzkola

Gimnazjum nr 2

logo-szkolne-po-liftingu

Odzyskiwanie hasła - UONET+

baner_vulcan_2

Pierwsze logowanie

baner_vulcan_2

Deklaracja dostępności

BIP

logo_bip

Reklama