PolishEnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseRussianTurkish
   
Text Size

Relikwie naszego patrona w katedrze gnieźnieńskiej

(1 głos, średnia ocena: 5.00 na 5)

    22 października relikwie bł. Jana Pawła II, przekazane katedrze gnieźnieńskiej w kwietniu tego roku przez kard. Stanisława Dziwisza, zostały umieszczone w odremontowanej kaplicy św. Stanisława. „Ma to swoją głęboko symboliczną wymowę” – mówił w czasie uroczystej mszy św. prymas Polski abp Józef Kowalczyk.

Relikwie_002

    Na uroczystość do Gniezna przyjechali kapłani z całej archidiecezji gnieźnieńskiej. Obecny był prymas senior kard. Józef Glemp, biskup senior Bogdan Wojtuś, kanonicy Kapituły Prymasowskiej, gnieźnieńscy parlamentarzyści i przedstawiciele lokalnych władz.

Relikwie_014

     W liturgii uczestniczyły również poczty sztandarowe i delegacje szkół noszących imię bł. Jana Pawła II z całej archidiecezji gnieźnieńskiej, w tym również z naszej szkoły.

     Poświęcenia odnowionej kaplicy dokonał abp Józef Kowalczyk. Przewodniczył również mszy św. i wygłosił homilię, w której przypomniał, że bł. Jan Paweł II, jeszcze jako biskup krakowski, wielokrotnie przybywał do Gniezna przywożąc z sobą relikwie św. Stanisława.

     Relikwie umieszczone są w srebrnym relikwiarzu przedstawiającym postać bł. Jana Pawła II, który wspiera się na krzyżu papieskim i symbolicznie przechodzi przez łuk tęczowy, który mieni się barwami flag narodów słowiańskich, w imieniu których i do których papież przemawiał na Wzgórzu Lecha 3 czerwca 1979 roku.

    Również w kaplicy nie brakuje odniesień do papieskich pielgrzymek do Gniezna. Upamiętniającą je tablicę umieszczono pod nowym witrażem, na którym widnieją postaci: Matki Bożej Częstochowskiej, św. Wojciecha i św. Stanisława, a także zarys klasztoru jasnogórskiego, katedry gnieźnieńskiej i katedry na Wawelu.

 

Copyright © 2004 - 2012 Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni.

Z życia szkoły

 • 11 listopada 11 listopada
  Przedstawiamy w ilustrowanej wersji zapis przygotowanej Akademii z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
  09 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Wydarzenia sportowe

 • Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze
  Siatkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,OLIMP” Września działającego przy naszej szkole zakończyły pierwszą rundę eliminacyjną Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek. Po rozegraniu trzech turniejów nasze siatkarki zajęły trzecie miejsce i w następnej rundzie rozgrywek będą walczyć o miejsca 17-32. W ostatnim turnieju rozegranym w minioną sobotę wygrały...
  17 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Polska

godło

Informacje Covid-19

covid

Teams

teams

Uonet+ dziennik

baner_vulcan_1

Office 365

office-365-banner

Bezpieczny wypoczynek

bezpieczny

Uczymy programować!

Uczymy_programowa

Ubezpieczenie uczniów

znak_WIENER_Black

Lepsza Edukacja

rol2

Cybernauci

cybernauci

SKS

sks

Technologie z klasą

Technologie_z_klasa_120_x_240_IV-VI

Projekt z klasą

pion_JPG

Pilotaż programowania

l2_logo

Szkoła Promująca Zdrowie

LOGO

logo_wszpz

My Polacy

nbp

Mega Misja

megamisja

Code for green

CFR

Mistrzowie Kodowania

mistrzowie_kodowania

Scratch

Scratch2

Baltie

b3

CodeWeek

codeweekeu

Cyfrowa szkoła

logoCyfrowaSzkola

Gimnazjum nr 2

logo-szkolne-po-liftingu

Odzyskiwanie hasła - UONET+

baner_vulcan_2

Pierwsze logowanie

baner_vulcan_2

Deklaracja dostępności

BIP

logo_bip