PolishEnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseRussianTurkish
   
Text Size

Święto Patrona

(4 głosów, średnia ocena: 4.00 na 5)

rocz_017

     18 maja, to w naszej szkole Święto Patrona. Tego dnia uczniowie wraz z nauczycielami spotykają się tradycyjnie przy pomniku papieża Jana Pawła II.

rocz_005rocz_010rocz_028

     Podobnie było w tym roku. Przybyłych na uroczystość przywitał w asyście pocztu sztandarowego szkoły dyrektor Dariusz Andrzejewski, który przypomniał postać świętego polskiego papieża.

rocz_011rocz_031rocz_035rocz_027

    Uczniowie złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze przy pomniku, a następnie zaśpiewali na cześć patrona „Kochamy Cię, Janie Pawle II”. W uroczystości najmłodszym towarzyszyli także rodzice i dziadkowie. W imieniu rady rodziców kwiaty złożyła przewodnicząca Anna Perzyńska.

rocz_044rocz_045rocz_048rocz_050rocz_051rocz_052

     Następnie wszyscy przemaszerowali do kościoła pw. Świętego Ducha.

rocz_061rocz_062rocz_064rocz_065rocz_070rocz_072rocz_082rocz_075rocz_085rocz_086rocz_076

      Rok 2016 jest rokiem wyjątkowym pod wieloma względami – w kwietniu obchodziliśmy 1050. rocznicę chrztu Polski, a miesiąc później nasza szkoła świętowała 10. rocznicę przyjęcia imienia św. Jana Pawła II. W tym też roku Światowe Dni Młodzieży po raz drugi w historii zawitają do Polski. Łącząc wszystkie te okazje 18 maja uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście zgromadzili się w kościele pw. św. Ducha, aby uczestniczyć w mszy świętej z okazji Dnia Patrona, którą odprawił ksiądz proboszcz Kazimierz Kuczma.

rocz_210rocz_215rocz_220rocz_224arocz_229

     Po Eucharystii miał miejsce krótki program artystyczny w wykonaniu uczniów klas czwartych (Jakuba Łopatki, Julii Ławniczak, Oliwii Kłosowskiej, Bartosza Kopczyńskiego, Julii Wojtasińskiej, Natalii Nowackiej, Marcela Szarolety, Wojciecha Fimiaka, Marty Goclik oraz Kajetana Staszaka). Gościnnie wystąpiła również Olga Łuczak z klasy Va. W trakcie wystąpienia była mowa o wspaniałej relacji pomiędzy Janem Pawłem II oraz młodzieżą. Ponadto można było usłyszeć kilka piosenek przybliżających sylwetkę patrona. Wszyscy artyści w czasie programu artystycznego trzymali w rękach flagi państw, w których dotychczas odbywały się Światowe Dni Młodzieży. Ten gest miał bowiem wskazać jak wielkim autorytetem dla całego świata był, jest i mamy nadzieję, że jeszcze długo będzie nasz patron – św. Jan Paweł II. Program artystyczny przygotowany został przez wychowawczynie klas czwartych: Annę Andrzejewską i Henrykę Wolsztyniak według autorskiego scenariusza pani Małgorzaty Senska. Wokalistów oraz chór (Karolina Przystańska, Gabriela Nowakowska, Hubert Sobczak, Igor Sobczak, Nadia Rutkowska, Julia Jaros, Kornelia Gawarecka, Julia Andrzejewska, Gracjan Pieczyński, Jagoda Fechner, Julia Wesołowska, Malwina Dębicka) poprowadził nauczyciel muzyki pan Grzegorz Adamski, a pomocą w kościele wspomogła także siostra Bogusława Burwan.

 

Copyright © 2004 - 2012 Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni.

Z życia szkoły

 • 11 listopada 11 listopada
  Przedstawiamy w ilustrowanej wersji zapis przygotowanej Akademii z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
  09 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Wydarzenia sportowe

 • Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze
  Siatkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,OLIMP” Września działającego przy naszej szkole zakończyły pierwszą rundę eliminacyjną Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek. Po rozegraniu trzech turniejów nasze siatkarki zajęły trzecie miejsce i w następnej rundzie rozgrywek będą walczyć o miejsca 17-32. W ostatnim turnieju rozegranym w minioną sobotę wygrały...
  17 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Polska

godło

Informacje Covid-19

covid

Teams

teams

Uonet+ dziennik

baner_vulcan_1

Office 365

office-365-banner

Bezpieczny wypoczynek

bezpieczny

Uczymy programować!

Uczymy_programowa

Ubezpieczenie uczniów

znak_WIENER_Black

Lepsza Edukacja

rol2

Cybernauci

cybernauci

SKS

sks

Technologie z klasą

Technologie_z_klasa_120_x_240_IV-VI

Projekt z klasą

pion_JPG

Pilotaż programowania

l2_logo

Szkoła Promująca Zdrowie

LOGO

logo_wszpz

My Polacy

nbp

Mega Misja

megamisja

Code for green

CFR

Mistrzowie Kodowania

mistrzowie_kodowania

Scratch

Scratch2

Baltie

b3

CodeWeek

codeweekeu

Cyfrowa szkoła

logoCyfrowaSzkola

Gimnazjum nr 2

logo-szkolne-po-liftingu

Odzyskiwanie hasła - UONET+

baner_vulcan_2

Pierwsze logowanie

baner_vulcan_2

Deklaracja dostępności

BIP

logo_bip