PolishEnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseRussianTurkish
   
Text Size

Dni Ziemi 2010

(0 głosów, średnia ocena: 0 na 5)

ekologia_021

    Tegoroczne Dni Ziemi w naszej szkole trwały od środy 21 kwietnia do piątku 23 kwietnia. W tym czasie odbyło się wiele zabaw, konkursów, wycieczek i imprez o charakterze ekologicznym.

sdc11421    Gdy w środę uczniowie klas piątych udali się na wycieczkę przyrodniczą do Wielkopolskiego Parku Narodowego, ich młodsi koledzy z klas 0-III uczestniczyli w wielu zabawach i konkursach na sali gimnastycznej. ekologia_010

ekologia_013

     Zanim przystąpili do rywalizacji, uczniowie klasy 1b zaprezentowali przedstawienie „W królestwie Ekolandii”.

ekologia_017     Każda z klas przygotowała także wcześniej specjalny plakat związany z ochroną środowiska, a także wymyśliła hasło związane z ekologią. Były one oceniane przez organizatorki  tej części obchodów Dni Ziemi panie: Magdalenę Latosi, Marlenę Gała i Olgę Przewoźną. 

ekologia_041     Dzieci, które reprezentowały swoje klasy musiały odpowiedzieć m.in. na pytania związane z segregacją odpadów, wymienić rośliny i zwierzęta chronione. Każda prawidłowa odpowiedź przybliżała do zwycięstwa, chociaż poziom rywalizacji był zbliżony i wygranymi byli wszyscy.

ekologia_045     Oprócz turnieju wiedzy przyrodniczej wiele emocji wzbudził pokaz mody ekologicznej. Każda z klas zaprezentowała fantazyjne kompozycje z różnych opakowań papierowych i plastikowych.

ekologia_031     Nagrodą dla wszystkich były dyplomy, słodycze i drobne upominki.

   W czwartek uczniowie klas drugich pojechali do Jezierc w Nadleśnictwie Czerniejewo, gdzie znajduje się ścieżka przyrodnicza. Jej zwiedzanie i zapoznawanie się z bogactwem natury zakończyło pieczenie kiełbasek przy ognisku.

dni_004

     W piątek 23 kwietnia uczniowie klas IV-VI wzięli udział w kilku konkursach. W klasach szóstych, w konkursie „Ziemia naszym domem” rywalizację wygrał Piotr Kajdasz z kl. 6a, przed Kacprem Mikołajczykiem z kl. 6b i jego klasową koleżanką Klaudią Szczepańską. Konkurs  „Z przyrodą za pan brat” w klasach piątych wygrał Adam Marciniak z kl. 5b, drugie miejsce zajął Mikołaj Fechner z kl. 5b, a trzecie Jakub Majchrzak z kl. 5c.   

dni_058

     „Na tropach przyrody” – tak zatytułowany był konkurs dla klas czwartych. Najwięcej punktów zdobyła w nim Anna Jackowska z kl. 4b, a miejsca drugie i trzecie zajęli jej klasowi koledzy: Bartosz Adamski i Michał Olszewski. Zadanie polegało na udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na zestaw pytań. Uczniowie przygotowali także prezentacje multimedialne. Za najlepszą uznano pracę Katarzyny Michalak z klasy 6a.
  dni_037

    Dużo dobrej zabawy było przy wznoszeniu z odpadów budowli. Pomysł i wykonanie były inwencją kilkuosobowych zespołów złożonych z uczniów klas piątych. Najlepszą i najbardziej oryginalną była fontanna wykonana z plastikowych butelek przez uczniów klasy 5a.

dni_034    Pomysłów nie brakowało także przy projektowaniu stroju i przebieraniu jednego z uczniów. W tej kategorii I miejsce przypadło klasie 4b.

dni_054

     Podsumowanie wszystkich konkursów i wręczenie nagród zwycięzcom odbyło się w szkolnej świetlicy z udziałem pani wicedyrektor Renaty Przytarskiej.

 

dni_064

       Specjalne wyróżnienie otrzymała Julia Gostyńska z klasy 6b, która podarowała szkole cztery młode drzewka. Zostały one zasadzone na terenie szkolnego ogródka.

dni_065

 

Copyright © 2004 - 2012 Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni.

Z życia szkoły

 • 11 listopada 11 listopada
  Przedstawiamy w ilustrowanej wersji zapis przygotowanej Akademii z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
  09 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Wydarzenia sportowe

 • Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze
  Siatkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,OLIMP” Września działającego przy naszej szkole zakończyły pierwszą rundę eliminacyjną Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek. Po rozegraniu trzech turniejów nasze siatkarki zajęły trzecie miejsce i w następnej rundzie rozgrywek będą walczyć o miejsca 17-32. W ostatnim turnieju rozegranym w minioną sobotę wygrały...
  17 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Polska

godło

Informacje Covid-19

covid

Teams

teams

Uonet+ dziennik

baner_vulcan_1

Office 365

office-365-banner

Bezpieczny wypoczynek

bezpieczny

Uczymy programować!

Uczymy_programowa

Ubezpieczenie uczniów

znak_WIENER_Black

Lepsza Edukacja

rol2

Cybernauci

cybernauci

SKS

sks

Technologie z klasą

Technologie_z_klasa_120_x_240_IV-VI

Projekt z klasą

pion_JPG

Pilotaż programowania

l2_logo

Szkoła Promująca Zdrowie

LOGO

logo_wszpz

My Polacy

nbp

Mega Misja

megamisja

Code for green

CFR

Mistrzowie Kodowania

mistrzowie_kodowania

Scratch

Scratch2

Baltie

b3

CodeWeek

codeweekeu

Cyfrowa szkoła

logoCyfrowaSzkola

Gimnazjum nr 2

logo-szkolne-po-liftingu

Odzyskiwanie hasła - UONET+

baner_vulcan_2

Pierwsze logowanie

baner_vulcan_2

Deklaracja dostępności

BIP

logo_bip

NOVO Szkoła to pakiet nowoczesnych aplikacji, wykorzystujących w aktywny sposób Internet do zarządzania procesem edukacyjnym w szkołach i placówkach oświatowych.

Seminarium 2011 - sala WOK

Jeśli chcesz pomóc innym dzieciom, a nie wiesz jak. To proste. Wystarczy kliknąć na obrazku obok i przeczytać pojawiające się informacje.

Robot w Szkole Podstawowej nr 6

Partner naszej szkoły - Ordsall Junior School -> Ordsall Road, Retford, Notts DN22 7SL, tel. 0044/1777/702852

Kalendarz wydarzeń

<<  Kwietnia 2024  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Dane teleadresowe

Samorządowa Szkoła
Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni ul. Słowackiego 41
Główny Sekretariat
ul. Słowackiego 41, tel. 61 4360217
czynny poniedziałek - czwartek od 7.00 do 15.30, piątek 7.00 - 15.00;
Sekretariat ul. Batorego 8, tel. 61 4361663
czynny poniedziałek - piątek od 7.00 do 15.00.
Faks: 61 4366685
Reklama