PolishEnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseRussianTurkish
   
Text Size

Święto Patrona

(0 głosów, średnia ocena: 0 na 5)

patro_021

    18 maja po raz kolejny obchodziliśmy Święto Patrona naszej szkoły.  Rozpoczęło się ono uroczystą mszą świętą w kościele pw. św. Ducha, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie.

   Kolejnym punktem obchodów Dnia Patrona była część artystyczna, która odbyła się w sali gimnastycznej. Prowadzili ją Monika Duszyńskai Robert Konieczny.

patro_004

   Dyrektor Dariusz Andrzejewski powitał zaproszonych gości: zastępcę burmistrza - Waldemara Grześkowiaka, księdza kanonika Adama Zalesiaka – proboszcza parafii pw. św. Królowej Jadwigi, księdza dziekana Kazimierza Kuczmę – proboszcza parafii pw. św. Ducha, nauczycieli, uczniów klas V i VI. W dniu 90. urodzin papieża przybliżył jego sylwetkę oraz inne ważne wydarzenia przypadające w tym roku. 

patro_008
     Zastępca burmistrza Waldemar Grześkowiak zwrócił uwagę na różnorodność młodzieńczych zainteresowań Jana Pawła II i zachęcił uczniów do brania przykładu z postaci Patrona.

 

    Po przemówieniach delegacja uczniów Samorządu Szkolnego udała się pod tablicę pamiątkową, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze.

 

    Dyrektor i organizatorzy „Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II” – siostra Bogusława Burwan i katechetka Anna Jankowiak, wręczyli dyplomy i nagrody laureatom. W konkursie wiedzy o Janie Pawle II 1 miejsce zdobyli: Dawid Konieczny (klasa 6b),
patro_039

Łukasz Jankowiak (klasa 5b) 

 

patro_011
   Jakub Majchrzak (klasa 5c),

 

  2 miejsce uzyskali: Michalina Koniuk (klasa 6b), Lidia Nowicka (klasa 6a), a 3 miejsce: Antonina Pedrycz (6a), Karolina Florkiewicz (6a), Mikołaj Fechner (5b), Faustyna Szymańska (5b), Monika Światowa (5b), Dagmara Motyl (5s), Mateusz Czupryniak (6a)

patro_014

Anna Jackowska (4b). Nagrody książkowe ufundowała siostra Bogusława.

    Dyrektor i organizatorzy „II Wrzesińskiego Małego Dyktanda” – przedstawiciele Stowarzyszenia Twórczości Teatralnej „AKT” działającego przy SSP nr 6 we Wrześni, Aldona Perkiewicz i Lilla Pylak, wręczyli dyplomy i nagrody laureatom dyktanda.

patro_031

    Następnie rozpoczął się spektakl pt. „Wujek Karol”, który opowiadał o tym, jak Patron naszej szkoły wędrował z młodzieżą po górach jako kapłan.

patro_036

    Scenki, w których młodzież dzieliła się wrażeniami z wypraw, a następnie planowała kolejną wycieczkę w towarzystwie Wujka Karola, przeplatały się z narracją, która wyjaśniała sytuacje i poszerzała wiedzę na temat wędrówek Karola Wojtyły oraz wierszami przyszłego papieża związane z górami.

patro_037

    Narrację wzbogacił pokaz slajdów ukazujących Karola Wojtyłę podczas wędrówek oraz zdjęcia gór, miejsc, które były na szlaku jego wędrówek. Scenariusz został opracowany na podstawie książek Pawła Zuchniewicza „Wujek Karol” i „Hobby Jana Pawła II”.

patro_035

   W przedstawieniu wykorzystane zostały fragmenty „Autobiografii” Jana Pawła II przeczytane przez ks. Waldemara Kobylińskiego.

patro_009

    W programie wystąpili: Julia Czarnecka, Julia Gostyńska, Klaudia Szczepańska, Ewelina Zawiska, Kacper Mikołajczyk, Mikołaj Fechner, Kacper Raźny, Krzysztof Zieliński. Uczniowie pracowali pod kierunkiem Krzysztofy Przybylskiej

    Uczniowie i zaproszeni goście po części artystycznej zwiedzali zorganizowaną w świetlicy szkolnej wystawę prac plastycznych na temat „Jego parafią był cały świat…” i  albumów „Jan Paweł II naszym patronem”, wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Klasy I-IV po mszy św. udały się pod pomnik Jana Pawła II, by złożyć wiązanki kwiatów i zapalić znicze. Po powrocie do szkoły zwiedziły wystawę prac plastycznych i albumów.

   Następnie klasy I–III w salach lekcyjnych wykonywały prace plastyczne związane z Janem Pawłem II.

    Klasy IV obejrzały zdjęcia z I i II Archidiecezjalnego Zjazdu Szkół im. Jana Pawła II oraz film z ostatniego zjazdu a także prezentację multimedialną przygotowaną przez Julię Gostyńską.

 

Copyright © 2004 - 2012 Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni.

Z życia szkoły

 • 11 listopada 11 listopada
  Przedstawiamy w ilustrowanej wersji zapis przygotowanej Akademii z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
  09 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Wydarzenia sportowe

 • Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze
  Siatkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,OLIMP” Września działającego przy naszej szkole zakończyły pierwszą rundę eliminacyjną Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek. Po rozegraniu trzech turniejów nasze siatkarki zajęły trzecie miejsce i w następnej rundzie rozgrywek będą walczyć o miejsca 17-32. W ostatnim turnieju rozegranym w minioną sobotę wygrały...
  17 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Polska

godło

Informacje Covid-19

covid

Teams

teams

Uonet+ dziennik

baner_vulcan_1

Office 365

office-365-banner

Bezpieczny wypoczynek

bezpieczny

Uczymy programować!

Uczymy_programowa

Ubezpieczenie uczniów

znak_WIENER_Black

Lepsza Edukacja

rol2

Cybernauci

cybernauci

SKS

sks

Technologie z klasą

Technologie_z_klasa_120_x_240_IV-VI

Projekt z klasą

pion_JPG

Pilotaż programowania

l2_logo

Szkoła Promująca Zdrowie

LOGO

logo_wszpz

My Polacy

nbp

Mega Misja

megamisja

Code for green

CFR

Mistrzowie Kodowania

mistrzowie_kodowania

Scratch

Scratch2

Baltie

b3

CodeWeek

codeweekeu

Cyfrowa szkoła

logoCyfrowaSzkola

Gimnazjum nr 2

logo-szkolne-po-liftingu

Odzyskiwanie hasła - UONET+

baner_vulcan_2

Pierwsze logowanie

baner_vulcan_2

Deklaracja dostępności

BIP

logo_bip

NOVO Szkoła to pakiet nowoczesnych aplikacji, wykorzystujących w aktywny sposób Internet do zarządzania procesem edukacyjnym w szkołach i placówkach oświatowych.

Seminarium 2011 - sala WOK

Jeśli chcesz pomóc innym dzieciom, a nie wiesz jak. To proste. Wystarczy kliknąć na obrazku obok i przeczytać pojawiające się informacje.

Robot w Szkole Podstawowej nr 6

Partner naszej szkoły - Ordsall Junior School -> Ordsall Road, Retford, Notts DN22 7SL, tel. 0044/1777/702852

Kalendarz wydarzeń

<<  Kwietnia 2024  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Dane teleadresowe

Samorządowa Szkoła
Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni ul. Słowackiego 41
Główny Sekretariat
ul. Słowackiego 41, tel. 61 4360217
czynny poniedziałek - czwartek od 7.00 do 15.30, piątek 7.00 - 15.00;
Sekretariat ul. Batorego 8, tel. 61 4361663
czynny poniedziałek - piątek od 7.00 do 15.00.
Faks: 61 4366685
Reklama