PolishEnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseRussianTurkish
   
Text Size

Nasi uczniowie na konferencji Centrum Nauki Kopernik

(0 głosów, średnia ocena: 0 na 5)

kop3

     Wakacje to czas zasłużonego odpoczynku. Jednakże dla grupy uczniów naszej szkoły był to czas także niezwykłej przygody. Reprezentacja szkoły została zaproszona na Ogólnopolski Festiwal Makerski w Centrum Nauki Kopernik, odbywający się przy okazji 12. konferencji Pokazać – Przekazać, podczas której uczestnicy zastanawiali się, jak sprawić, by nowe technologie w edukacji były narzędziem tworzenia i poznawania świata, a nie pozostały jedynie atrakcyjnym gadżetem.

     Konferencja dla nauczycieli, edukatorów i przedstawicieli świata naukowego odbyła się w dniach 24 i 25 sierpnia. Uczniowie przed szeroką publicznością zaprezentowali projekty makerskie, nad którymi pracowali przez ubiegły rok szkolny. W sumie na stoisku Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 6 z Wrześni zostało zaprezentowanych aż siedem projektów.  Nasze stoisko było jednym z 15 podczas festiwalu ale jedynym reprezentującym szkoły podstawowe. 

kop6kop4kop2kop5kop7kop8

  Gośćmi specjalnymi konferencji byli Paulo Blikstein profesor w Graduate School of Education na Stanford University, gdzie kieruje Laboratorium Transformative Learning Technologies i globalnym programem FabLearn oraz profesor Gary Stager MIT USA.

     Ponad 300 uczestników dyskutowało, szukało inspiracji oraz uczyło się, jak wprowadzić do edukacji akonstrukcjonizm, jako metodę poznawania i odkrywania świata.

kop9

     Naszą szkołę reprezentowali: Nadia Krzyżkowiak, Natalia Matuszak, Dominik Nowacki, Mikołaj Kowalczyk, Mateusz Lech, Rafał Malinowski, Kacper Hofman, Jan Łopatka, Mateusz Ziółkowski i Wiktor Makowski oraz opiekunowie Dorota Czech-Czerniak i Anna Nowicka.

 

Copyright © 2004 - 2012 Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni.

Z życia szkoły

 • 11 listopada 11 listopada
  Przedstawiamy w ilustrowanej wersji zapis przygotowanej Akademii z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
  09 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Wydarzenia sportowe

 • Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze
  Siatkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,OLIMP” Września działającego przy naszej szkole zakończyły pierwszą rundę eliminacyjną Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek. Po rozegraniu trzech turniejów nasze siatkarki zajęły trzecie miejsce i w następnej rundzie rozgrywek będą walczyć o miejsca 17-32. W ostatnim turnieju rozegranym w minioną sobotę wygrały...
  17 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Polska

godło

Informacje Covid-19

covid

Teams

teams

Uonet+ dziennik

baner_vulcan_1

Office 365

office-365-banner

Bezpieczny wypoczynek

bezpieczny

Uczymy programować!

Uczymy_programowa

Ubezpieczenie uczniów

znak_WIENER_Black

Lepsza Edukacja

rol2

Cybernauci

cybernauci

SKS

sks

Technologie z klasą

Technologie_z_klasa_120_x_240_IV-VI

Projekt z klasą

pion_JPG

Pilotaż programowania

l2_logo

Szkoła Promująca Zdrowie

LOGO

logo_wszpz

My Polacy

nbp

Mega Misja

megamisja

Code for green

CFR

Mistrzowie Kodowania

mistrzowie_kodowania

Scratch

Scratch2

Baltie

b3

CodeWeek

codeweekeu

Cyfrowa szkoła

logoCyfrowaSzkola

Gimnazjum nr 2

logo-szkolne-po-liftingu

Odzyskiwanie hasła - UONET+

baner_vulcan_2

Pierwsze logowanie

baner_vulcan_2

Deklaracja dostępności

BIP

logo_bip