PolishEnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseRussianTurkish
   
Text Size

Wiele atrakcji na „Pyrczoku”

(4 głosów, średnia ocena: 2.75 na 5)

pry5

      24 września 2017 roku w Gutowie Małym odbyło się Wielkopolskie Święto Ziemniaka, czyli Pyrczok.

pry1pry2pry3

     Nie zabrakło tam uczniów z naszej szkoły, a byli to uczniowie klasy Va z panią Elżbietą Obarską i kilkoma rodzicami. Uczniowie na Pyrczoka udali się rowerami, pokonując trasę około 30 km, przez Gutowo Wielkie, Sędziwojewo, Grzybowo, Sobiesiernie i Gutowo Małe.

pry4pry6pry7

      Pyrczok to kulinarny festiwal po raz szósty organizowany przez „Wrzoski” czyli Stowarzyszenie Kobiet Gminy Września. Na stoiskach królowało ponad 30 potraw, których bohaterem były „pyry”. Reprezentantki każdej z szesnastu wsi przygotowujących imprezę przyrządziły prawdziwe pyszności - od placków ziemniaczanych, frytek, klusek śląskich, pierogów, zapiekanek, sałatek po szagówki. Sporym zainteresowaniem cieszyły się pączki, które pojawiły się na "Pyrczoku" po raz pierwszy.

- Aż trudno uwierzyć, że zrobiono je z ziemniaków - mówili ci, którzy mieli okazję ich spróbować.

pry8

     Oprócz ziemniaczanych pyszności przygotowano zabawy dla najmłodszych, loterię fantową, konkurencje sportowo-rekreacyjne. Wystawione były również stoiska z rękodziełami: decoupage, krawieckie - szycie maskotek i robótki ręczne.

pry9pry10pry12pry13

     Na jednym ze stoisk prezentowane były prace uczniów naszej szkoły, wykonane w szkolnej świetlicy. Wychowawcy wraz z uczniami wystawili tam: papierowe dynie, lampiony oraz ozdobne słoiczki. Nasze stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem przybyłych gości. Inicjatorką tej wystawy była pani Ewa Kaczmarek.

 

Copyright © 2004 - 2012 Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni.

Z życia szkoły

 • 11 listopada 11 listopada
  Przedstawiamy w ilustrowanej wersji zapis przygotowanej Akademii z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
  09 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Wydarzenia sportowe

 • Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze
  Siatkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,OLIMP” Września działającego przy naszej szkole zakończyły pierwszą rundę eliminacyjną Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek. Po rozegraniu trzech turniejów nasze siatkarki zajęły trzecie miejsce i w następnej rundzie rozgrywek będą walczyć o miejsca 17-32. W ostatnim turnieju rozegranym w minioną sobotę wygrały...
  17 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Polska

godło

Informacje Covid-19

covid

Teams

teams

Uonet+ dziennik

baner_vulcan_1

Office 365

office-365-banner

Bezpieczny wypoczynek

bezpieczny

Uczymy programować!

Uczymy_programowa

Ubezpieczenie uczniów

znak_WIENER_Black

Lepsza Edukacja

rol2

Cybernauci

cybernauci

SKS

sks

Technologie z klasą

Technologie_z_klasa_120_x_240_IV-VI

Projekt z klasą

pion_JPG

Pilotaż programowania

l2_logo

Szkoła Promująca Zdrowie

LOGO

logo_wszpz

My Polacy

nbp

Mega Misja

megamisja

Code for green

CFR

Mistrzowie Kodowania

mistrzowie_kodowania

Scratch

Scratch2

Baltie

b3

CodeWeek

codeweekeu

Cyfrowa szkoła

logoCyfrowaSzkola

Gimnazjum nr 2

logo-szkolne-po-liftingu

Odzyskiwanie hasła - UONET+

baner_vulcan_2

Pierwsze logowanie

baner_vulcan_2

Deklaracja dostępności

BIP

logo_bip

Reklama