PolishEnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseRussianTurkish
   
Text Size

Pasowanie na ucznia

(6 głosów, średnia ocena: 4.33 na 5)

uro26

     18 października  2017 r. pierwszoklasiści uczestniczyli  w uroczystości pasowania na ucznia. Na uroczystości w szkole gościliśmy rodziców, dziadków oraz panie Katarzynę Chromińską i Annę Hedrych-Stanisławską ze Straży Miejskiej.

uro1uro4uro5uro2uro3uro16

     Dzieci z klas drugich  przygotowały przedstawienie dla swoich młodszych kolegów.  Zgodnie z tradycją, pierwszoklasiści zanim zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów musieli zaśpiewać wspólnie piosenkę i wykazać się umiejętnością przejścia po ławeczce oraz trafienia piłką do bramki. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty i umiejętności, tym samym wykazali, że są gotowi, by stać się stuprocentowymi uczniami naszej szkoły.

uro6uro7uro8uro9uro10uro11uro12uro13uro14uro15

     Najważniejszym wydarzeniem było ślubowanie złożone przez uczniów klas pierwszych w obecności sztandaru szkoły.

uro18uro19uro20uro21uro22

     Po ślubowaniu pani wicedyrektor Renata Król pasowała dzieci klas pierwszych na uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II. Zaczarowany ołówek, jakim zostali pasowani uczniowie przyniosła wróżka, którą dzieci przywołały na prośbę pani wicedyrektor.

uro23uro24

     Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali upominki wykonane przez starszych kolegów. Panie ze straży miejskiej przyniosły dla dzieci opaski odblaskowe, a pani wicedyrektor przekazała wychowawcom dyplomy dla wszystkich pierwszoklasistów.

uro25

     Po zrobieniu pamiątkowej fotografii uczniowie w radosnym nastroju udali się do swoich sal na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

Copyright © 2004 - 2012 Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni.

Z życia szkoły

 • 11 listopada 11 listopada
  Przedstawiamy w ilustrowanej wersji zapis przygotowanej Akademii z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
  09 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Wydarzenia sportowe

 • Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze
  Siatkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,OLIMP” Września działającego przy naszej szkole zakończyły pierwszą rundę eliminacyjną Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek. Po rozegraniu trzech turniejów nasze siatkarki zajęły trzecie miejsce i w następnej rundzie rozgrywek będą walczyć o miejsca 17-32. W ostatnim turnieju rozegranym w minioną sobotę wygrały...
  17 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Polska

godło

Informacje Covid-19

covid

Teams

teams

Uonet+ dziennik

baner_vulcan_1

Office 365

office-365-banner

Bezpieczny wypoczynek

bezpieczny

Uczymy programować!

Uczymy_programowa

Ubezpieczenie uczniów

znak_WIENER_Black

Lepsza Edukacja

rol2

Cybernauci

cybernauci

SKS

sks

Technologie z klasą

Technologie_z_klasa_120_x_240_IV-VI

Projekt z klasą

pion_JPG

Pilotaż programowania

l2_logo

Szkoła Promująca Zdrowie

LOGO

logo_wszpz

My Polacy

nbp

Mega Misja

megamisja

Code for green

CFR

Mistrzowie Kodowania

mistrzowie_kodowania

Scratch

Scratch2

Baltie

b3

CodeWeek

codeweekeu

Cyfrowa szkoła

logoCyfrowaSzkola

Gimnazjum nr 2

logo-szkolne-po-liftingu

Odzyskiwanie hasła - UONET+

baner_vulcan_2

Pierwsze logowanie

baner_vulcan_2

Deklaracja dostępności

BIP

logo_bip