PolishEnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseRussianTurkish
   
Text Size

Pasowanie na czytelnika

(3 głosów, średnia ocena: 3.67 na 5)

pasowa2

     Wydarzeniem, które weszło  na  stałe  do  kalendarza  uroczystości w naszej szkole jest „Pasowanie na czytelnika”. To oficjalne przyjęcie uczniów klas pierwszych do  grona  czytelników  biblioteki  szkolnej organizowane  jest każdego roku, z początkiem drugiego półrocza. Głównym celem uroczystości było zachęcanie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego doskonalenia umiejętności czytania.

pasowa9

     Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie czytelnika, obejrzeli przedstawienie pt. „Nasi baśniowi przyjaciele”, przygotowane przez uczniów klasy IIIa, z których kilkoro należy do kółka bibliotecznego.

pasowa7

     Postacie z bajek, które pojawiły się w przedstawieniu starały się przekazać wiedzę na temat właściwego obchodzenia się z książkami. Pierwszoklasiści dowiedzieli się jak należy o nie dbać, czego nie wolno robić czytając książki. Wysłuchali też kilku wierszy i próśb książki.

    Uczniowie mieli możliwość rozwiązania kilku zagadek, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek oraz odpowiedzieć na kilka zadanych im pytań.

pasowa4pasowa6

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika, a bibliotekarka ogromną zakładką dokonała pasowania przedstawicieli każdej z klas.

pasowa3paspwa10pasowa1pasowa5

     Na pamiątkę tego spotkania uczniowie otrzymali dyplomy i zakładki do książki.

    Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że po takim wspólnym spotkaniu, które pozwoliło dzieciom choć na chwilę przenieść się w zaczarowany świat bajek, biblioteka  będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, tam gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

    Zapoznanie wszystkich dzieci z księgozbiorem w naszej bibliotece, regulaminem i zasadami wypożyczania nastąpiło już wcześniej, podczas spotkań bibliotecznych.

   Uroczystość, która odbyła się 12 marca przygotowały bibliotekarka, pani Hanna Matłoka oraz wychowawczyni klasy IIIa, pani Lilla Pylak.

 

Copyright © 2004 - 2012 Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni.

Z życia szkoły

 • 11 listopada 11 listopada
  Przedstawiamy w ilustrowanej wersji zapis przygotowanej Akademii z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
  09 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Wydarzenia sportowe

 • Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze
  Siatkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,OLIMP” Września działającego przy naszej szkole zakończyły pierwszą rundę eliminacyjną Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek. Po rozegraniu trzech turniejów nasze siatkarki zajęły trzecie miejsce i w następnej rundzie rozgrywek będą walczyć o miejsca 17-32. W ostatnim turnieju rozegranym w minioną sobotę wygrały...
  17 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Polska

godło

Informacje Covid-19

covid

Teams

teams

Uonet+ dziennik

baner_vulcan_1

Office 365

office-365-banner

Bezpieczny wypoczynek

bezpieczny

Uczymy programować!

Uczymy_programowa

Ubezpieczenie uczniów

znak_WIENER_Black

Lepsza Edukacja

rol2

Cybernauci

cybernauci

SKS

sks

Technologie z klasą

Technologie_z_klasa_120_x_240_IV-VI

Projekt z klasą

pion_JPG

Pilotaż programowania

l2_logo

Szkoła Promująca Zdrowie

LOGO

logo_wszpz

My Polacy

nbp

Mega Misja

megamisja

Code for green

CFR

Mistrzowie Kodowania

mistrzowie_kodowania

Scratch

Scratch2

Baltie

b3

CodeWeek

codeweekeu

Cyfrowa szkoła

logoCyfrowaSzkola

Gimnazjum nr 2

logo-szkolne-po-liftingu

Odzyskiwanie hasła - UONET+

baner_vulcan_2

Pierwsze logowanie

baner_vulcan_2

Deklaracja dostępności

BIP

logo_bip

Reklama