PolishEnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseRussianTurkish
   
Text Size

PIKNIK RODZINNY ,,RODZIC I JA”

(7 głosów, średnia ocena: 1.86 na 5)

Piknikmini_026a

     W sobotnie przedpołudnie 1 czerwca gościliśmy w naszej szkole rodziców i uczniów. Hala sportowa oraz boiska szkolne tętniły życiem.

     Chcąc zaprezentować swoją pracę dydaktyczno-wychowawczą stale poszukujemy ciekawych sposobów współpracy ze środowiskiem lokalnym i jego integracji. Jedną z form jakie wdrażamy są programy artystyczne i uroczystości z udziałem dzieci.

Piknikmini_047a

     Dzień Dziecka w formie Pikniku Rodzinnego  zaplanowaliśmy spędzić trochę edukacyjnie i trochę na sportowo. Rozpoczynając tegoroczny piknik,  pan dyrektor Dariusz Andrzejewski powitał zgromadzonych rodziców i uczniów.

Piknikmini_040Piknikmini_008Piknikmini_071aPiknikmini_076aPiknikmini_079a

       Następnie nasi wychowankowie zaprezentowali przygotowaną z tej okazji część artystyczną w formie  piosenek i tańców.  

       Przygotowane konkurencje sportowo-rekreacyjne, stoiska plastyczne, techniczne czy naukowe cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Piknikmini_025Piknikmini_058Piknikmini_030Piknikmini_074Piknikmini_057Piknikmini_055Piknikmini_027Piknikmini_015aPiknikmini_059aPiknikmini_068aPiknikmini_020Piknikmini_003aPiknikmini_004Piknikmini_010Piknikmini_023Piknikmini_019

Piknikmini_083aPiknikmini_077Piknikmini_078Piknikmini_028

     Można było zaprezentować swój talent muzyczny, zasiąść na wspaniałym motocyklu i spróbować udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.

Piknikmini_061

     Miłośnicy koszykówki mogli kibicować naszym zawodnikom, którzy dzielnie walczyli w turnieju mini koszykówki chłopców rozgrywanym w hali sportowej.

     Gromkim śmiechem i burzą braw dzieci nagradzały rodziców, który musieli  wykazać się zwinnością i sprytem w slalomach i konkurencjach sprawnościowych. Doping ze strony rodziców i nauczycieli  sprawiał, że uczniowie pomimo upalnego dnia znajdowali niewyczerpane pokłady energii pokonując kolejne przeszkody.

Piknikmini_067a

     Gdy ktoś poczuł się głodny lub spragniony, mógł spróbować wybornej  grochówki, którą przygotowały niezawodne nasze panie kucharki oraz oddać się degustacji jogurtów. Obserwując tę wspólną zabawę, jesteśmy przekonani, że uczniowie i ich najbliżsi z aprobatą skorzystali z takiej propozycji wspólnego spędzania czasu.  Z pewnością zaowocuje to, okazywaniem sobie uczuć i tworzeniem relacji opartych na szacunku, akceptacji i miłości. A dorośli mogli się przekonać, że warto aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym swojego dziecka. Uważamy, że powinno się organizować jak najwięcej tego typu imprez, gdyż zachęcają one rodziców do aktywnego udziału w życiu ucznia oraz wzmacniają więź emocjonalną z rodziną. Mamy nadzieję, że cykliczna organizacja Pikniku Rodzinnego wzmocni relacje rodzic - dziecko oraz na stałe wpisze  się w kalendarzu przedsięwzięć szkolnych.

     Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację imprez piknikowych oraz wzięli w nich udział. Dziękujemy także sponsorom: PSS Społem we Wrześni i Spółdzielni Mleczarskiej Września.

 

Copyright © 2004 - 2012 Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni.

Z życia szkoły

 • 11 listopada 11 listopada
  Przedstawiamy w ilustrowanej wersji zapis przygotowanej Akademii z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
  09 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Wydarzenia sportowe

 • Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze
  Siatkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,OLIMP” Września działającego przy naszej szkole zakończyły pierwszą rundę eliminacyjną Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek. Po rozegraniu trzech turniejów nasze siatkarki zajęły trzecie miejsce i w następnej rundzie rozgrywek będą walczyć o miejsca 17-32. W ostatnim turnieju rozegranym w minioną sobotę wygrały...
  17 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Polska

godło

Informacje Covid-19

covid

Teams

teams

Uonet+ dziennik

baner_vulcan_1

Office 365

office-365-banner

Bezpieczny wypoczynek

bezpieczny

Uczymy programować!

Uczymy_programowa

Ubezpieczenie uczniów

znak_WIENER_Black

Lepsza Edukacja

rol2

Cybernauci

cybernauci

SKS

sks

Technologie z klasą

Technologie_z_klasa_120_x_240_IV-VI

Projekt z klasą

pion_JPG

Pilotaż programowania

l2_logo

Szkoła Promująca Zdrowie

LOGO

logo_wszpz

My Polacy

nbp

Mega Misja

megamisja

Code for green

CFR

Mistrzowie Kodowania

mistrzowie_kodowania

Scratch

Scratch2

Baltie

b3

CodeWeek

codeweekeu

Cyfrowa szkoła

logoCyfrowaSzkola

Gimnazjum nr 2

logo-szkolne-po-liftingu

Odzyskiwanie hasła - UONET+

baner_vulcan_2

Pierwsze logowanie

baner_vulcan_2

Deklaracja dostępności

BIP

logo_bip

Reklama