PolishEnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseRussianTurkish
   
Text Size

Szczególny dzień w kalendarzu szkoły

(20 głosów, średnia ocena: 4.15 na 5)

100. rocznica urodzin  naszego Patrona

Papiez1

     Kij czy największe drzewo rzucone w rzekę jest niesione jej prądem? Podobnie człowiek może być niesiony nurtem życia bądź nadawać życiu kierunek. Każdy człowiek ma swój czas i swoje możliwości, z których może skorzystać, aby się rozwijać, realizować cele, odkrywać powołanie i stawać się dojrzałym człowiekiem. 

     Mamy rok 2020, 18 maja mija 100 lat od narodzin Karola Wojtyły. Na dźwięk imienia Jan Paweł II, każdy Polak ma przed oczami postać absolutnie wyjątkową. 

     Aby uczcić tę szczególną rocznicą zapraszamy do zapoznania się z materiałami, które poświęcone są temu WIELKIEMU CZŁOWIEKOWI I POLAKOWI.

     Każdy, kto lubi podróżować ma okazję wybrać się w najbardziej ekscytującą podróż, jaką jest życie. Dziś w podróż wybierzemy się ze św. Janem Pawłem II, aby na osi czasu zobaczyć jego życie. W wirtualnej przestrzeni powędrujemy z Wadowic do Watykanu.   

PODRÓŻ PRZEZ ŻYCIE JANA PAWŁA II

     Pamiątka urodzin Papieża jest dla nas okazją, aby wybrać się do szkolnej galerii, w której zobaczymy prace plastyczne uczniów z naszej szkoły. Wszystkie są wyrazem uznania i formą upamiętnienia osoby Ojca Świętego.

GALERIA PRAC UCZNIÓW SSP6 WE WRZEŚNI

     Na każdych urodzinach nie może zabraknąć dobrej zabawy, szczególnie dla dzieci. Mamy tu ciekawy quiz, filmik i prace przygotowane przez najmłodszych i ich rodziców.

URODZINOWA NIESPODZIANKA

     Na koniec zapraszamy wszystkich, przede wszystkim uczniów starszych klas      i ich bliskich, do przeżycia fantastycznej przygody i doznania niecodziennych emocji związanych z przygotowanym pokojem zagadek.

   POKÓJ ZAGADEK

     Na prawdziwych urodzinach nie można zapomnieć o życzeniach!

     Niech zatem to „spotkanie” z naszym Patronem będzie okazją, aby w nowy sposób spojrzeć na osobę św. Jana Pawła II. Niech kierunek, jaki nadał swojemu życiu ubogaci nas i stanie się dla nas impulsem, by na jego wzór podejmować nieustannie różnorodne zadania. Aby wypełniły się słowa papieża, które kierował do młodych: „Przykładajcie się do nauki z wielkim zapałem. Uczcie się poznawać coraz to nowe przedmioty.Wiedza bowiem otwiera horyzonty i sprzyja duchowemurozwojowi człowieka. Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć”.

Papiez2

 

Copyright © 2004 - 2012 Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni.

Z życia szkoły

 • 11 listopada 11 listopada
  Przedstawiamy w ilustrowanej wersji zapis przygotowanej Akademii z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
  09 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Wydarzenia sportowe

 • Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze
  Siatkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,OLIMP” Września działającego przy naszej szkole zakończyły pierwszą rundę eliminacyjną Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek. Po rozegraniu trzech turniejów nasze siatkarki zajęły trzecie miejsce i w następnej rundzie rozgrywek będą walczyć o miejsca 17-32. W ostatnim turnieju rozegranym w minioną sobotę wygrały...
  17 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Polska

godło

Informacje Covid-19

covid

Teams

teams

Uonet+ dziennik

baner_vulcan_1

Office 365

office-365-banner

Bezpieczny wypoczynek

bezpieczny

Uczymy programować!

Uczymy_programowa

Ubezpieczenie uczniów

znak_WIENER_Black

Lepsza Edukacja

rol2

Cybernauci

cybernauci

SKS

sks

Technologie z klasą

Technologie_z_klasa_120_x_240_IV-VI

Projekt z klasą

pion_JPG

Pilotaż programowania

l2_logo

Szkoła Promująca Zdrowie

LOGO

logo_wszpz

My Polacy

nbp

Mega Misja

megamisja

Code for green

CFR

Mistrzowie Kodowania

mistrzowie_kodowania

Scratch

Scratch2

Baltie

b3

CodeWeek

codeweekeu

Cyfrowa szkoła

logoCyfrowaSzkola

Gimnazjum nr 2

logo-szkolne-po-liftingu

Odzyskiwanie hasła - UONET+

baner_vulcan_2

Pierwsze logowanie

baner_vulcan_2

Deklaracja dostępności

BIP

logo_bip

Reklama