PolishEnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseRussianTurkish
   
Text Size

Pasowanie na ucznia

(0 głosów, średnia ocena: 0 na 5)

pasowaniep_016       Dzieci z klas pierwszych, które od września rozpoczęły naukę w naszej szkole są już pełnoprawnymi uczniami. Stało się tak dzięki pasowaniu, jakie odbyło się z udziałem pierwszaków, ich rodziców, wychowawców klas, dyrekcji szkoły oraz koleżanek i kolegów ze starszych klas.


 pasowaniep_030

    W dniu pełnym emocji uczniowie klas pierwszych przyszli do szkoły odświętnie ubrani, w różnokolorowych biretach przygotowanych tradycyjnie przez panią Elżbietę Obarską, aby złożyć ślubowanie. Odbyło się ono w sali gimnastycznej, gdzie honorowe miejsca zajęli najbardziej zainteresowani.

pasowaniep_006

    Po uroczystym przywitaniu i krótkim występie uczniów klas drugich przyszedł czas na próby zręcznościowe, jakie należało wykonać i zaliczyć, by móc przystąpić do dalszej części uroczystości. Pierwszą próbą było przejście po równoważni, a następną strzelenie gola do bramki. Większości próba udała się w stu procentach.

pasowaniep_013

    Wszystkim sprawnościowym konkurencjom przyglądali się rodzice. 

 pasowaniep_019

    Byli również świadkami najważniejszej części pasowania czyli ślubowania uczniów i samego aktu pasowania.

pasowaniep_018

    Uczniowie w pozycji na baczność w asyście pocztu sztandarowego szkoły ślubowali uroczyście „starać się być dobrym i uczciwym, strzec honoru i dobrego imienia szkoły, szanować swoich nauczycieli, przełożonych, rodziców, uczyć się tego, co piękne i kochać swoją ojczyznę”.Następnie wspólnie odśpiewali hymn szkoły.

pasowaniep_022

    Pani wicedyrektor Renata Przytarska dokonała pasowania wszystkich pierwszaków na uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II za pomocą specjalnego zaczarowanego ołówka.

 

pasowaniep_036

pasowaniep_033

pasowaniep_037

    Chwilę pasowania jak i poszczególne klasy należało jeszcze uwiecznić na pamiątkę, pozując do zdjęć. Dalsza mniej oficjalna część uroczystości odbywała się już klasach, gdzie rodzice przygotowali dla najważniejszych tego dnia świeżo upieczonych uczniów słodki poczęstunek.

 

Copyright © 2004 - 2012 Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni.

Z życia szkoły

 • 11 listopada 11 listopada
  Przedstawiamy w ilustrowanej wersji zapis przygotowanej Akademii z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
  09 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Wydarzenia sportowe

 • Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze
  Siatkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,OLIMP” Września działającego przy naszej szkole zakończyły pierwszą rundę eliminacyjną Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek. Po rozegraniu trzech turniejów nasze siatkarki zajęły trzecie miejsce i w następnej rundzie rozgrywek będą walczyć o miejsca 17-32. W ostatnim turnieju rozegranym w minioną sobotę wygrały...
  17 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Polska

godło

Informacje Covid-19

covid

Teams

teams

Uonet+ dziennik

baner_vulcan_1

Office 365

office-365-banner

Bezpieczny wypoczynek

bezpieczny

Uczymy programować!

Uczymy_programowa

Ubezpieczenie uczniów

znak_WIENER_Black

Lepsza Edukacja

rol2

Cybernauci

cybernauci

SKS

sks

Technologie z klasą

Technologie_z_klasa_120_x_240_IV-VI

Projekt z klasą

pion_JPG

Pilotaż programowania

l2_logo

Szkoła Promująca Zdrowie

LOGO

logo_wszpz

My Polacy

nbp

Mega Misja

megamisja

Code for green

CFR

Mistrzowie Kodowania

mistrzowie_kodowania

Scratch

Scratch2

Baltie

b3

CodeWeek

codeweekeu

Cyfrowa szkoła

logoCyfrowaSzkola

Gimnazjum nr 2

logo-szkolne-po-liftingu

Odzyskiwanie hasła - UONET+

baner_vulcan_2

Pierwsze logowanie

baner_vulcan_2

Deklaracja dostępności

BIP

logo_bip

Reklama