PolishEnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseRussianTurkish
   
Text Size

Zjazd szkół papieskich

(0 głosów, średnia ocena: 0 na 5)

zjazd_19     Już po raz czwarty 4 kwietnia 2012 r. uczniowie naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym oraz dyrekcją szkoły uczestniczyli w IV Archidiecezjalnym Zjeździe Szkół im. Jana Pawła II, który odbył się w tym roku w Gnieźnie.

zjazd_2   zjazd_9     Zjazd rozpoczął się uroczystą mszą św. sprawowaną pod przewodnictwem prymasa Polski abp. Józefa Kowalczyka. W eucharystii w gnieźnieńskim kościele pw. bł. Jolenty oprócz uczniów, nauczycieli i dyrektorów szkół uczestniczyli także przedstawiciele lokalnych władz, gnieźnieńscy parlamentarzyści oraz duchowni. W homilii abp Józef Kowalczyk zachęcał młodzież i pedagogów, by zastanowili się, czym jest dla nich przynależność do szkoły mającej za patrona papieża Polaka? 

zjazd_14

    „Wszyscy tu obecni związani jesteście ze szkołami, noszącymi imię Jana Pawła II. Dlatego też każdy z was postawić sobie powinien pytanie: Czy moja przynależność do takiej właśnie szkoły nie jest tylko fizyczna? Czy szkoła jest dla mnie tylko miejscem pracy, tylko miejscem zdobywania wiedzy? Czy jest we mnie żywe pragnienie, aby coraz intensywniej poznawać i realizować nauczanie błogosławionego Jana Pawła II?” – pytał prymas.

zjazd_18

    W zjeździe uczestniczyło 18 placówek z: Inowrocławia, Pyzdr, Ujścia, Młodojewa, Popowa Kościelnego, Pruśców, Wrześni, Lipin, Żalinowa, Wilczyna, Bachorców, Gizałek, Żydowa, Kościelca, Orzechowa i Zasutowa.

 

zjazd_34

 

    Gospodarzem spotkania był gnieźnieński Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

     W przyszłym roku papieskie szkoły archidiecezji gnieźnieńskiej spotkają się w Kościelcu.

 

Copyright © 2004 - 2012 Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni.

Z życia szkoły

 • 11 listopada 11 listopada
  Przedstawiamy w ilustrowanej wersji zapis przygotowanej Akademii z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
  09 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Wydarzenia sportowe

 • Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze
  Siatkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,OLIMP” Września działającego przy naszej szkole zakończyły pierwszą rundę eliminacyjną Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek. Po rozegraniu trzech turniejów nasze siatkarki zajęły trzecie miejsce i w następnej rundzie rozgrywek będą walczyć o miejsca 17-32. W ostatnim turnieju rozegranym w minioną sobotę wygrały...
  17 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Polska

godło

Informacje Covid-19

covid

Teams

teams

Uonet+ dziennik

baner_vulcan_1

Office 365

office-365-banner

Bezpieczny wypoczynek

bezpieczny

Uczymy programować!

Uczymy_programowa

Ubezpieczenie uczniów

znak_WIENER_Black

Lepsza Edukacja

rol2

Cybernauci

cybernauci

SKS

sks

Technologie z klasą

Technologie_z_klasa_120_x_240_IV-VI

Projekt z klasą

pion_JPG

Pilotaż programowania

l2_logo

Szkoła Promująca Zdrowie

LOGO

logo_wszpz

My Polacy

nbp

Mega Misja

megamisja

Code for green

CFR

Mistrzowie Kodowania

mistrzowie_kodowania

Scratch

Scratch2

Baltie

b3

CodeWeek

codeweekeu

Cyfrowa szkoła

logoCyfrowaSzkola

Gimnazjum nr 2

logo-szkolne-po-liftingu

Odzyskiwanie hasła - UONET+

baner_vulcan_2

Pierwsze logowanie

baner_vulcan_2

Deklaracja dostępności

BIP

logo_bip

Reklama