PolishEnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseRussianTurkish
   
Text Size

Ogólnopolski finał Baltie 2014

(4 głosów, średnia ocena: 5.00 na 5)

intel

    W dniach 23–25 kwietnia 2014 roku uczeń klasy VIc Jędrzej Mikołajczyk pod opieką pani Wieńczysławy Kowal wziął udział w ogólnopolskim finale  Międzynarodowego Konkursu Programistycznego „Baltie 2014”.

Baltie6    Jędrzej zajął I miejsce w etapie wojewódzkim Baltie i był jedynym przedstawicielem województwa wielkopolskiego w kategorii wiekowej B i C.

    Warto nadmienić, że uczennica klasy VIc – Julia Klechammerzajęła III miejsce w tym samym konkursie. Niestety nie udało się jej awansować dalej.

Baltie5a

    W eliminacjach do konkursu brało udział około 12000 uczniów z Europy w tym około 9000 z Polski. Z roku na rok konkurencja rośnie i coraz większa liczba dzieci startuje w konkursach programistycznych. W tym roku patronat honorowy nad konkursem objęła minister edukacji narodowej. Organizatorami konkursu była: Politechnika Gdańska, Kuratorium Oświaty w Gdańsku, Międzynarodowe Stowarzyszenie TIB ze Słowacji oraz Intel Technology Poland.

    Konkurs odbył się w budynku Politechniki Gdańskiej. Podczas części oficjalnej głos zabrał rektor Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej, przedstawiciele Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, kuratorzy oświaty z Gdańska, Olsztyna, Krakowa i Białegostoku oraz twórca programu Baltie - Bohumir Soukup.

Baltie_1Baltie_2
    Następnie młodzi programiści, podzieleni na cztery grupy, udali się do laboratoriów komputerowych. Konkurs trwał 150 minut. Polegał na napisaniu ośmiu programów w środowisku Baltie i wysłaniu ich na serwer.

    Po skończonym konkursie uczniowie wraz z opiekunami zostali przetransportowani autokarami do siedziby firmy INTEL. Tam mieli możliwość zapoznać się ze specyfiką pracy w firmie INTEL oraz zobaczyć osiągnięcia techniki w dziedzinie informatyki i programowania.

    Dla młodych programistów zorganizowano wiele atrakcji.  Dzieci uczestniczyły w wideokonferencji z pracownikami Intela na całym świecie, obserwowały drukowanie wiewiórki drukarką 3D, wspólnie z opiekunami uczestniczyły w zajęciach informatyki bez komputera.

    Po tych wszystkich atrakcjach zostały ogłoszone wyniki oraz nastąpiło wręczenie cennych nagród i dyplomów dla pierwszych pięciu osób z różnych kategorii wiekowych.

Baltie4    Mimo że uczeń naszej szkoły nie zajął znaczącego miejsca, sam trzydniowy pobyt w Gdańsku był wyróżnieniem i nagrodą.

 

Copyright © 2004 - 2012 Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni.

Z życia szkoły

 • 11 listopada 11 listopada
  Przedstawiamy w ilustrowanej wersji zapis przygotowanej Akademii z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
  09 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Wydarzenia sportowe

 • Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze
  Siatkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,OLIMP” Września działającego przy naszej szkole zakończyły pierwszą rundę eliminacyjną Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek. Po rozegraniu trzech turniejów nasze siatkarki zajęły trzecie miejsce i w następnej rundzie rozgrywek będą walczyć o miejsca 17-32. W ostatnim turnieju rozegranym w minioną sobotę wygrały...
  17 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Polska

godło

Informacje Covid-19

covid

Teams

teams

Uonet+ dziennik

baner_vulcan_1

Office 365

office-365-banner

Bezpieczny wypoczynek

bezpieczny

Uczymy programować!

Uczymy_programowa

Ubezpieczenie uczniów

znak_WIENER_Black

Lepsza Edukacja

rol2

Cybernauci

cybernauci

SKS

sks

Technologie z klasą

Technologie_z_klasa_120_x_240_IV-VI

Projekt z klasą

pion_JPG

Pilotaż programowania

l2_logo

Szkoła Promująca Zdrowie

LOGO

logo_wszpz

My Polacy

nbp

Mega Misja

megamisja

Code for green

CFR

Mistrzowie Kodowania

mistrzowie_kodowania

Scratch

Scratch2

Baltie

b3

CodeWeek

codeweekeu

Cyfrowa szkoła

logoCyfrowaSzkola

Gimnazjum nr 2

logo-szkolne-po-liftingu

Odzyskiwanie hasła - UONET+

baner_vulcan_2

Pierwsze logowanie

baner_vulcan_2

Deklaracja dostępności

BIP

logo_bip