PolishEnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseRussianTurkish
   
Text Size

Od gazety do telewizji

(4 głosów, średnia ocena: 2.75 na 5)

gazeta_005a

    12 września w Muzeum Regionalnym im. Dzieci Wrzesińskich odbyło się spotkanie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa zatytułowane „Od gazety do telewizji – media lokalne jako dziedzictwo kulturowe”.

gazeta_003a

    W wydarzeniu wzięły również udział dwie grupy z naszej szkoły.

gazeta_004agazeta_008a

    Celem spotkania było zapoznanie uczniów z działalnością lokalnych gazet oraz telewizji. Uczestnicy na czele z dyrektorem muzeum odwiedzili redakcję „Przeglądu Powiatowego”, „Wieści z Ratusza” oraz „Wiadomości Wrzesińskich”, gdzie dowiedzieli się m. in. jak założyć szkolną gazetkę czy w jaki sposób i za pomocą jakich programów ją redagować. Uczniów zapoznano też z historią wrzesińskiej prasy. Ponadto w muzeum odbyła się prezentacja filmu dotyczącego działalności drukarni Andrzeja Prądzyńskiego oraz fragmentów archiwum Studia Telewizji Osiedlowej WSM, która mieściła się we Wrześni. Całe spotkanie okraszone było ciekawymi historiami prezentowanymi przez dyrektora muzeum, których ze szczególną uwagą słuchali uczniowie. Na koniec spotkania odbył się bowiem krótki konkurs, sprawdzający ile wiadomości zapamiętali młodzi uczestnicy. Wśród uczniów szkół podstawowych najlepszą wiedzą wykazała się uczennica naszej szkoły – Anna Wardęska z klasy VIa. Serdecznie gratulujemy!

 

Copyright © 2004 - 2012 Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni.

Z życia szkoły

 • 11 listopada 11 listopada
  Przedstawiamy w ilustrowanej wersji zapis przygotowanej Akademii z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
  09 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Wydarzenia sportowe

 • Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze
  Siatkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,OLIMP” Września działającego przy naszej szkole zakończyły pierwszą rundę eliminacyjną Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek. Po rozegraniu trzech turniejów nasze siatkarki zajęły trzecie miejsce i w następnej rundzie rozgrywek będą walczyć o miejsca 17-32. W ostatnim turnieju rozegranym w minioną sobotę wygrały...
  17 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Polska

godło

Informacje Covid-19

covid

Teams

teams

Uonet+ dziennik

baner_vulcan_1

Office 365

office-365-banner

Bezpieczny wypoczynek

bezpieczny

Uczymy programować!

Uczymy_programowa

Ubezpieczenie uczniów

znak_WIENER_Black

Lepsza Edukacja

rol2

Cybernauci

cybernauci

SKS

sks

Technologie z klasą

Technologie_z_klasa_120_x_240_IV-VI

Projekt z klasą

pion_JPG

Pilotaż programowania

l2_logo

Szkoła Promująca Zdrowie

LOGO

logo_wszpz

My Polacy

nbp

Mega Misja

megamisja

Code for green

CFR

Mistrzowie Kodowania

mistrzowie_kodowania

Scratch

Scratch2

Baltie

b3

CodeWeek

codeweekeu

Cyfrowa szkoła

logoCyfrowaSzkola

Gimnazjum nr 2

logo-szkolne-po-liftingu

Odzyskiwanie hasła - UONET+

baner_vulcan_2

Pierwsze logowanie

baner_vulcan_2

Deklaracja dostępności

BIP

logo_bip

Reklama