PolishEnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseRussianTurkish
   
Text Size

¡Viva España!

(3 głosów, średnia ocena: 5.00 na 5)

e1

     W poniedziałek 14 maja gimnazjaliści obchodzili Dzień Hiszpanii, podczas którego uczniowie klas profilowanych poznawali bogactwo kulturowe tego kraju, elementy historii oraz jego tradycje.

e2

     Dzięki licznym występom artystycznym, które uatrakcyjniły pokaz multimedialny, prezentowane były takie umiejętności jak śpiew, taniec i gra aktorska. Obchody rozpoczął występ Lidii Zdunek z klasy 3Ag, która zaśpiewała piosenkę Shakiry pt. „Me enamoré” oraz jej koleżanek z klasy: Julii Mikołajczak, Anny Wardęskiej i Antosi Wasielewskiej, które ułożyły i zatańczyły choreografię do tego utworu.

e4

e5

     W trakcie prezentacji multimedialnej uczniowie mieli okazję dowiedzieć się więcej o flamenco – czyli o hiszpańskim tańcu narodowym. Uzupełnienie wiadomości teoretycznych w tym zakresie stanowił występ dziewczyn z klasy 2Eg (Patrycji Kokocińskiej, Wiktorii Powałowskiej, Patrycji Stolarskiej, Martyny Tomaszewskiej), które przedstawiły nam tradycyjną oraz nowoczesną odsłonę tego tańca.

e3

     To jednak nie koniec – tego dnia nie zabrakło nam wrażeń. Byliśmy świadkami walki torreadora z bykiem... ale na szczęście takiej ze szczęśliwym, nawet delikatnie komicznym zakończeniem.

e6e7e8e9

     Język hiszpański otworzył nasze obchody Dnia Hiszpanii oraz je zakończył. Na finał mogliśmy usłyszeć go jeszcze raz, ale tym razem przenieśliśmy się do jednego z licznie występujących w Hiszpanii – bar de tapas – czyli baru z przekąskami. Wykonania tej sceny aktorskiej w języku hiszpańskim podjęli się: Julia Krzyżańska z klasy 2Ag, Magdalena Zielińska, Tymoteusz Graczyk i Oskar Kwieciński z klasy 2Eg. Zamówione przez nich pyszności można było degustować po zakończeniu naszej gimnazjalnej imprezy. A było warto ponieważ nasze uczennice przygotowały domowe churros, tortillę de patatas i wiele innych hiszpańskich przekąsek - ¡Olé!

     Zapraszamy do obejrzenia filmowych fragmentów Dnia Hiszpanii w naszej szkole:

https://www.youtube.com/watch?v=3mtSNyy6Guc&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=W27DAkmhWXw&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=L6jgMwSmOIY&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=Yjjk9LPqv2Q&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=iFBXlg0h4f8&feature=youtu.be

Viva_Espana

 

Copyright © 2004 - 2012 Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni.

Z życia szkoły

 • 11 listopada 11 listopada
  Przedstawiamy w ilustrowanej wersji zapis przygotowanej Akademii z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
  09 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Wydarzenia sportowe

 • Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze
  Siatkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,OLIMP” Września działającego przy naszej szkole zakończyły pierwszą rundę eliminacyjną Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek. Po rozegraniu trzech turniejów nasze siatkarki zajęły trzecie miejsce i w następnej rundzie rozgrywek będą walczyć o miejsca 17-32. W ostatnim turnieju rozegranym w minioną sobotę wygrały...
  17 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Polska

godło

Informacje Covid-19

covid

Teams

teams

Uonet+ dziennik

baner_vulcan_1

Office 365

office-365-banner

Bezpieczny wypoczynek

bezpieczny

Uczymy programować!

Uczymy_programowa

Ubezpieczenie uczniów

znak_WIENER_Black

Lepsza Edukacja

rol2

Cybernauci

cybernauci

SKS

sks

Technologie z klasą

Technologie_z_klasa_120_x_240_IV-VI

Projekt z klasą

pion_JPG

Pilotaż programowania

l2_logo

Szkoła Promująca Zdrowie

LOGO

logo_wszpz

My Polacy

nbp

Mega Misja

megamisja

Code for green

CFR

Mistrzowie Kodowania

mistrzowie_kodowania

Scratch

Scratch2

Baltie

b3

CodeWeek

codeweekeu

Cyfrowa szkoła

logoCyfrowaSzkola

Gimnazjum nr 2

logo-szkolne-po-liftingu

Odzyskiwanie hasła - UONET+

baner_vulcan_2

Pierwsze logowanie

baner_vulcan_2

Deklaracja dostępności

BIP

logo_bip

Reklama