PolishEnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseRussianTurkish
   
Text Size

II FESTIWAL ZDROWIA I SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ

(3 głosów, średnia ocena: 3.67 na 5)

Festiwal_zdrowia_001

                 Nasza szkoła jako SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE uczestniczy w programie „Trzymaj Formę!", którego  głównym celem  jest  edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród  dzieci  i  młodzieży szkolnej, poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i naukę prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się. W ramach tego programu nauczycielki naszej szkoły:  Iwona Rydz, Iwona Szamałek, Arleta Grześkowiak i Grażyna Osuch  zorganizowały  II FESTIWAL  ZDROWIA I SPRAWNOŚCI  FIZYCZNEJ.

Festiwal_zdrowia_007Festiwal_zdrowia_014

      W przedsięwzięciu  wzięły   udział  reprezentacje  klas VI  i  VII. Przygotowaniem do konkurencji była rozgrzewka przy muzyce poprowadzona przez uczennice klas V i VI z kółka tanecznego.

Festiwal_zdrowia_035Festiwal_zdrowia_026Festiwal_zdrowia_018Festiwal_zdrowia_022Festiwal_zdrowia_023Festiwal_zdrowia_032Festiwal_zdrowia_015Festiwal_zdrowia_038Festiwal_zdrowia_041

     Uczestnikom  postawiono niełatwe zadania - sprawdziany sprawności fizycznej oraz wiedzy na temat zdrowego stylu życia. Uczniowie  musieli zmierzyć się z jedenastoma zadaniami w tym z przygotowaniem  zdrowego śniadania, uwzględniającego produkty z piramidy zdrowego żywienia.

Festiwal_zdrowia_047Festiwal_zdrowia_051Festiwal_zdrowia_052Festiwal_zdrowia_049Festiwal_zdrowia_050

     Uczestnicy byli  bardzo zaangażowani i aktywnie uczestniczyli w realizacji poszczególnych zadań. Drużyny wykazały się  dużymi umiejętnościami  i pomysłowością w przygotowaniu zdrowego porannego posiłku, które później było przez nich konsumowane.

Festiwal_zdrowia_059a

W końcowej klasyfikacji uwzględniającej wiedzę, umiejętności i sprawność fizyczną zwyciężył zespół  z klasy VIIc

Festiwal_zdrowia_058

II miejsce zajęła drużyna  z klasy VIIa

Festiwal_zdrowia_057a

III miejsce zespół z klasy VIa

    Wszystkie konkurencje organizowane w ramach programu „Trzymaj Formę” cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy przy okazji dobrej zabawy i mile spędzonego czasu mieli możliwość zdobycia odpowiedniej wiedzy i umiejętności praktycznych dotyczących zdrowego odżywiania i higienicznego trybu życia.

Festiwal_zdrowia_061

 

Copyright © 2004 - 2012 Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni.

Z życia szkoły

 • 11 listopada 11 listopada
  Przedstawiamy w ilustrowanej wersji zapis przygotowanej Akademii z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
  09 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Wydarzenia sportowe

 • Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze
  Siatkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,OLIMP” Września działającego przy naszej szkole zakończyły pierwszą rundę eliminacyjną Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek. Po rozegraniu trzech turniejów nasze siatkarki zajęły trzecie miejsce i w następnej rundzie rozgrywek będą walczyć o miejsca 17-32. W ostatnim turnieju rozegranym w minioną sobotę wygrały...
  17 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Polska

godło

Informacje Covid-19

covid

Teams

teams

Uonet+ dziennik

baner_vulcan_1

Office 365

office-365-banner

Bezpieczny wypoczynek

bezpieczny

Uczymy programować!

Uczymy_programowa

Ubezpieczenie uczniów

znak_WIENER_Black

Lepsza Edukacja

rol2

Cybernauci

cybernauci

SKS

sks

Technologie z klasą

Technologie_z_klasa_120_x_240_IV-VI

Projekt z klasą

pion_JPG

Pilotaż programowania

l2_logo

Szkoła Promująca Zdrowie

LOGO

logo_wszpz

My Polacy

nbp

Mega Misja

megamisja

Code for green

CFR

Mistrzowie Kodowania

mistrzowie_kodowania

Scratch

Scratch2

Baltie

b3

CodeWeek

codeweekeu

Cyfrowa szkoła

logoCyfrowaSzkola

Gimnazjum nr 2

logo-szkolne-po-liftingu

Odzyskiwanie hasła - UONET+

baner_vulcan_2

Pierwsze logowanie

baner_vulcan_2

Deklaracja dostępności

BIP

logo_bip