PolishEnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseRussianTurkish
   
Text Size

Wesołe powitanie wiosny

(0 głosów, średnia ocena: 0 na 5)

Wios_048

     W czwartek 21 marca uczniowie naszej szkoły hucznie obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny.  Zabawa odbyła się w dużej sali gimnastycznej. Szkolny Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami przygotował liczne konkursy i atrakcje dla całej społeczności szkolnej. Klasy zostały podzielone według kategorii wiekowych, aby dostosować poziom trudności konkurencji do możliwości wszystkich uczestników. Uczniowie z zaangażowaniem wzięli w nich udział. Uczniowie zaskoczyli JURY swą kreatywnością, przebojowością, formą i sposobem przekazu.

            W kategorii klas IV przeprowadzono  konkurs na plakat pt. „Wiosna w moich oczach” (I miejsce kl. 4c, II miejsce kl. 4a, III miejsce kl. 4e). W  konkursie „Zagadki Wiosenne” rywalizacja była zacięta. W dogrywce wzięły udział, aż trzy klasy. Pierwsze miejsce zajęła  kl. 4e, II miejsce kl. 4d oraz kl. 4b.

W kategorii klas V konkurs „Buzie wiosną malowane” wygrała kl. 5e, II miejsce zajęła kl. Vd, III miejsce kl. Vb. Również kl. 5e wygrała konkurencję na „Najbardziej oryginalny okrzyk na powitanie WIOSNY”.

W kategorii klas VI: klasa 6a zwyciężyła w dwóch konkurencjach: na „Najbardziej pomysłową Panią Wiosnę” oraz na „Najpiękniejszy wiosenny koszyk”.

W kategorii klas VII pierwsze miejsce w konkursie na „Najbardziej pomysłową Panią Wiosnę” przypadło kl. 7a. Natomiast  w konkursie poetyckim pt. „Wiosna jest…” miejsce pierwsze zajęła kl. 7b.

W kategorii klas VIII i gimnazjalnych przeprowadzono dwie konkurencje. W pierwszej z nich uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności fotograficznych w konkursie „Przebudzenie wiosny”, przedstawiając ujęcie wiosny wykonane w plenerze. Pierwsze miejsce zajęła kl. 3Eg, II miejsce przypadło kl. 8a, z kolei miejsce trzecie zajęła kl. 3Bg. Druga konkurencja wyłoniła szkolnych mistrzów stand-upu, którzy w ciągu 2 minut mieli za zadanie rozbawić publiczność opowiadając dowcipy w konkursie „Wiosenne śmichy-chichy”. Dzięki swojej charyzmie i wspaniałemu kontaktowi z publicznością w tej konkurencji miejsce I zajęła kl. 3Eg, miejsce II przypadło kl. 8c, a miejsce III kl. 8b.

            Wszystkim klasom bardzo dziękujemy za udział w zabawie i zaangażowanie! Byliście WSPANIALI! Tym, którym nie udało się zdobyć nagrody życzymy powodzenia w kolejnych przedsięwzięciach Szkolnego Samorządu Uczniowskiego i trzymamy za was kciuki!

               Prezentujemy fotoreportaż z obchodów Pierwszego Dnia Wiosny.

Wios_017Wios_001Wios_014Wios_023Wios_030Wios_066Wios_019Wios_041Wios_009Wios_036Wios_024Wios_093Wios_075Wios_044Wios_104Wios_049Wios_053Wios_060Wios_067Wios_068Wios_072Wios_106Wios_082Wios_085Wios_087Wios_089Wios_102Wios_109Wios_110Wios_116Wios_112Wios_114Wios_120Wios_121Wios_127

 

Copyright © 2004 - 2012 Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni.

Z życia szkoły

 • 11 listopada 11 listopada
  Przedstawiamy w ilustrowanej wersji zapis przygotowanej Akademii z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
  09 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Wydarzenia sportowe

 • Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze
  Siatkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,OLIMP” Września działającego przy naszej szkole zakończyły pierwszą rundę eliminacyjną Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek. Po rozegraniu trzech turniejów nasze siatkarki zajęły trzecie miejsce i w następnej rundzie rozgrywek będą walczyć o miejsca 17-32. W ostatnim turnieju rozegranym w minioną sobotę wygrały...
  17 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Polska

godło

Informacje Covid-19

covid

Teams

teams

Uonet+ dziennik

baner_vulcan_1

Office 365

office-365-banner

Bezpieczny wypoczynek

bezpieczny

Uczymy programować!

Uczymy_programowa

Ubezpieczenie uczniów

znak_WIENER_Black

Lepsza Edukacja

rol2

Cybernauci

cybernauci

SKS

sks

Technologie z klasą

Technologie_z_klasa_120_x_240_IV-VI

Projekt z klasą

pion_JPG

Pilotaż programowania

l2_logo

Szkoła Promująca Zdrowie

LOGO

logo_wszpz

My Polacy

nbp

Mega Misja

megamisja

Code for green

CFR

Mistrzowie Kodowania

mistrzowie_kodowania

Scratch

Scratch2

Baltie

b3

CodeWeek

codeweekeu

Cyfrowa szkoła

logoCyfrowaSzkola

Gimnazjum nr 2

logo-szkolne-po-liftingu

Odzyskiwanie hasła - UONET+

baner_vulcan_2

Pierwsze logowanie

baner_vulcan_2

Deklaracja dostępności

BIP

logo_bip